Telephone Number

۰۹۱۰۰۵۵۵۵۸۰

Email Address

info@AirportLounge.ir

شماره تماس اضطراری

+۹۸-۹۱۰۰۳۰۳۲۳۰

+۹۸-۹۱۰۰۳۰۳۲۳۰

+۹۸-۹۱۰۰۳۰۳۲۳۰

+۹۸-۹۱۰۰۳۰۳۲۳۰

شماره فکس

+۹۸-۲۱-

ساعات پاسخگویی : ۲۴ ساعته

چند باور غلط درباره پرواز

پرواز این روزهاخیلی عادی به شمار می آید ، معمولا همه ما تصور می کنیم که همه چیز را در مورد آن می دانیم اما آیا این تصور واقعا درست است یا خیر ؟ برخی از حقایق اثبات شده که علی رغم تصور حقیقی نیستند و می توانند در هنگام حادثه مرز بین مرگ و زندگی را مشخص کنند در حالی که برخی دیگر فقط تجربه داشتن سفری بهتر را به شما می دهند .
اگر فرد بیماری در هواپیما حضور داشته باشد ، احتمال انتقال بیماری بیشتر است.

ایرلاین ها به فیلتر HEPA مجهز هستند که قادر به از بین بردن حتی SARS و هر گونه میکروب می باشند . 95 % از کل ویروسها و جرم ها از این طریق از بین می برند و بدین صورت هوای درون کابین هواپیما از هر نقطه ای بر روی زمین پاکیزه تر و امن تر است. روشن است که اگر دقیقا کنار که فردی بیمار است بنشینید احتمال بروز بیماری بیشتر است اما این شرایط در هواپیما تشدید نمی شود .
صندلی های نزدیک بال امن ترین قسمت در هواپیما هستند.

وسط هواپیما فقط در زمان آتش سوزی امن‌ترین قسمت هواپیما است چون با درب خروج 5 ردیف فاصله دارد. مهندسین خبره با بررسی اطلاعات مربوط به تصادفات هواپیمایی مسافربری بین سالهای 1971_2005 به این نتیجه رسیدند که افرادی که در انتهای هواپیما نشسته اند 41 % بیشتر از دیگر افراد شانس نجات پیدا کردن دارند .

از اکثر تصادفات هواپیمایی نمی توان جان سالم به در برد.
غلط .
95 % از کل افرادی که در یک حادثه هواپیمایی حضور دارند ، نجات پیدا می کنند . بیشتر تصادفات در واقع بدون تلفات جانی هستند ، در حالی که در باقی تصادفات برای مثال حادثه شهر سیوکاسی در سال 1989 (هواپیمای آمریکایی،پرواز 232 ) در شرایطی که به نظر غیر ممکن می رسید نیمی از مسافرین نجات یافتند .

اطلاعاتی در مورد حوادث هوایی
اغلب اطلاعاتی که در مورد تصادفات هوایی داریم غلط هستند اغلب مردم تصور می کنند که نجات یافتن از یک سانحه هوایی غیر ممکن است در حالی که این فقط یک باور غلط است بزرگترین تراژدی های هوایی در ذهن ما باقی می مانند آنها فجایعی واقعی هستند . حوادثی که در آنها همه جان خود را از دست دادند : valajet 592 در فلوریدا 800 TWA در آتلانتیک Swiss air 111 در نوا اسکاتیا Egypt Air 990 برف از آتلانتیک pan Am 103 بر فراز لاکربی.
صرف نظر از این فجایع حقیقت این است که در بیشتر سوانح هوایی افراد نجات پیدا می کنند . در واقع ، طبق آمار 95.7% از مسافرین در یک تصادف هوایی جان سالم به در می برنند . زمانی که کمیته ایمنی حمل و نقل ملی آمار سوانح هوایی را بین سالهای 1983 تا 2005 را که شامل 53487 مسافر می شد مطالعه کرد به این نتیجه رسیدند که 51207 نفر از آنها نجات یافته اند .

  • Posted by mht
  • On 1395-05-26
Tags: آتش سوزی, انتقال بیماری, ردیف های عقب, صندلی های هواپیما, مسافرت های هوایی

0 Comments

Leave Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *