Telephone Number

۰۹۱۰۰۵۵۵۵۸۰

Email Address

info@AirportLounge.ir

شماره تماس اضطراری

+۹۸-۹۱۰۰۳۰۳۲۳۰

+۹۸-۹۱۰۰۳۰۳۲۳۰

+۹۸-۹۱۰۰۳۰۳۲۳۰

+۹۸-۹۱۰۰۳۰۳۲۳۰

شماره فکس

+۹۸-۲۱-

ساعات پاسخگویی : ۲۴ ساعته

نکاتی جالب در باره پرواز

صاعقه می تواند باعث سقوط هواپیما شود.

با توجه به تغییرات مدرنی که در ساخت هواپیماها اعمال شده ، رخ دادن حوادث هوایی به دلیل وجود صاعقه تبدیل به اتفاقی نادر شده است ، چرا که بدنه هواپیماها به گونه ای طراحی شده که صاعقه را پس می زند با اینکه هنوز هم شانس اندکی برای برخورد صاعقه با هواپیما وجود دارد ولی آخرین باری که این اتفاق رخ داد در سال 1963 بود .

سفرهای هوایی از مسافرت با ماشین امن تر است.

انستیتو تحقیقات حمل و نقل دانشگاه میشیگان اعلام کرد که رانندگی به مراتب خطرناک تر از پرواز است . طبق آمار ، رانندگی کردن در مسافتی برابر با یک پروازبا هواپیمای مسافربری، 65 درصد بیشتر ریسک آسیب دیدگی وجود دارد.

 

افزایش قابل توجهی در میزان برخورد پرندگان با هواپیما ها وجود داشته است.

همه ما واقعه شگفت انگیز هادسون رابه خاطر می آوریم ، زمانی که موتور هواپیما ایرباس 320 متعلق به یکی از خطوط هوایی آمریکا مورد اصابت غازهای کانادایی قرار گرفت و باعث خاموش شدن موتورها شد درست قبل از اینکه خلبان تصمیم به تغییر جهت بگیرد اما لازم به ذکر است که موتور هواپیما توانایی برخورد با پرندگان 4 پوندی را دارد ، و هر چیزی بزرگتر از آن می تواند فاجعه آفرین باشد .

 

ترس از پرواز به عنوان یک اختلال عصبی_ روانی شناخته شده است.

15_25 % از جمعیت دچار ترس از پرواز هستند . اما خبر خوشحال کننده این است که این اختلال قابل درمان است و افراد می توانند بر این اختلال خود غلبه کنند .

اگر افراد در طی 90 ثانیه اولیه یک حادثه بتوانند خونسردی خود را حفظ کنند شانس بیشتری برای نجات یافتن دارند.

90 ثانیه اولیه به دلیل اینکه در صورت نترسیدن و خونسرد ماندن افراد شانس نجات یافتن را برای آنها افزایش می دهد به “لحظات طلایی ” معروف شده است . ترس حتی می تواند باعث شود که افراد فراموش کنند که چگونه می توانند کمربند ایمنی خود را باز کنند چه برسد به انجام دادن کارهای ضروری دیگر برای زنده ماندن .

  • Posted by mht
  • On 1395-05-26
Tags: رعدو برق و هواپیما, سفرهای هوایی, سقوط هواپیما, صاعقه, کابین هواپیما

0 Comments

Leave Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *